ČAFC 2011 - Tatran Kohoutovice B 9:3 /5:1/

střelci: Auli 2, Zatlec

sestava: v brance Adam, v poli Formec, Hamplík, Jim, Brabi /C/, Auli, Faja, Zatlec, Kvasňa, Potok, Domča, Peťa

*********************************************

Až příliš krutá porážka, díky až příliš neproměněným šancím = cesta do "záhuby"!!!! Tak by se jednoduše dal nazvat náš první odehraný mistrák. BEZ PROMĚŇOVÁNÍ dobře vypracovaných TUTOVEK a někdy snad i více než tutovek, TO PROSTÉ NEPůJDE!!!

Ale zpět k utkání.

Hned několik premiér si odbývají kluci: 1. Potok poprvé v mistráku, 2. Hamplík poprvé v mistráku na postu "posledního", 3. Faja po dlouhé době na postu krajního záložníka, 4. Peťa poprvé v mistráku za Kohoutky.

Do zápasu kluci naskakují s novým pokřikem a s velkou chutí do hry. I na "placu" to jde hned od začátku vidět a jsme aktivnější než soupeř, jenž hraje s mixem 2001 a 2002. Snad s přemíry naší chuti hrát dopředu, ve 4-té minutě pozapomínáme na obrannou činnost a byť jsme do té doby měli již 2 šance (Brabi a Zatlec - oba pálí jen těsně vedle), tak prohráváme 0:1. I nadále kluci však hrají a jsme více na polovině soupeře. 7.minuta -po pěkné akci po ose Formec-Faja-Zatlec-Brabi střílí nad branku, 10-tá min. opět Brabi střílí těsně vedle, 11-tá min. Zatlec uniká po pravé straně a byť faulován ve vápně!!!! (píšťalka pana rozhodčího MLČÍ!!!) ještě stíhá alespoň odcentrovat - soupeř odkopává, zahráváme několik rohů - jsme však nedůrazní v zakončení, obdobné je to i s přímáky - alespoň jde vše na branku. V 18-té min. Zatlec dává pobídku Aulimu a ten jen těssssssně míjí svoji střelou branku soupeře. Ve 20-té minutě se konečně dočkáváme, když Zatlec zatahuje míč a ukázkově dává pod sebe - Auli se nemýlí - 1:1. O dvě minuty později máme další šanci - když po rohu Auli, sám před brankou!!!, dobře netrefuje míč hlavou, dále střílí Domča, Peťa, Brabi, avšak se netrefují... V 25-té minutě "pospáváme" na našem vápně, při ojedinělé akci soupeře, a tak dlouho soupeři dáváme prostor, až si "to našteluje" jak potřebuje,.... a je to- prohráváme 1:2. Hrajeme opět více my - za to soupeř dává góly :-(... Střílí Formec, Brabi - vše vedle. V 27-mé minutě Formec nedohrává souboj a útočník, jenž se přes něj přehnal "zabrzdí" svoji střelu, resp. míč až o naši síť!!!! 1:3. V čase 27,30min. dává Peťa perfektně načasovanou přihrávku do běhu a Zatlec se řítí SÁM na brankaře soupeře, ale .... to nezvládl a dává vedle!!! Protiútok soupeře a náš ústup z pozic a opětovně nabídnutí prostoru ke střelbě si vybírá "svoji daň" - 1:4. Obdobnou mincí se snažíme oplatit soupeři, avšak OPĚT NEVYUŽIJEME!!!! naši možnost - to když po centru Zatleca je ZCELA SÁM před brankou soupeře Brabi a zbrkle se snaží zakončit z první, míč jde však až móóc pryč!!! O půl minuty později, po zachyceném odkopu a náhře, jde Brabi OPĚT zcela SÁM a neatakován na osamoceného brankaře soupeře - ZASE SE NETREFUJE!!!! Celý poločas zakončujeme naším pohledem na tečovanou střelu soupeře, s níž nemůže nic udělat ani Adam - 1:5. Poločas.... Tak během posledních 5-ti minut 1.poločasu jsme si nechali dát 4góly a naopak 3 jednozančné gólové tutovky neproměňujeme!!!!

Do druhé půle naskakujeme opět podstatně aktivněji než domácí. Již v zahajovací minutě Auli střílí - jenom těsně vedle. Pak rozehráváme roh a Brabimu se daří najít Auliho, jenž nezaváhá - snižujeme na 2:5. Soupeř však z protiútoku prověřuje Adama, který výborně podržel "manšaft". Z jeho rozehry Auli posunuje míč na Zatleca, který svoji střelu, k naší smůle "opírá" jenom o TYČ soupeřovy branky. Byť jsme měli dát gól, tak jej naopak obdržíme!!! To když si v 35-té minutě zopakujeme doslova "hromadný úprk" před postupujícím soupeřem a přenecháváme volné pole působnosti pro jeho útok a bohužel i střelbu. Adam nemá šanci, a místo 3:5, je to 2:6!!!! V 36-té minutě se opět blýskne Adam, který velmi dobře likviduje přímák soupeře z cca 12metrů. Z následného našeho postupného a rychlého útoku se můžeme KÓNEČNĚ radovat i my. Auli posunul míč Zatlecovi a ten se tentokrát nemýlí. 3:6. To ještě netušíme, že právě uzavíráme náš gólový účet!!! Za to soupeř pokračuje... V 38-mé minutě využívá naši neschopnost odkopnout nebo vyvést míč z našeho vápna a z nepřehledné situace vytěží maximum. 3:7. Nicméně opět jsme vidět u míče více my: Auli kope přímák a golman jen ztěží boxuje míč, Peťa dává Aulimu jenž střílí - brankář chytá v pádu, další Auliho střela míří opět golmanovi do náruče, přímáky Faje a Auliho opět a zase zlikvidovány brankařem, únik Faja zakončuje střelou již poměrně z úhlu a míč má opět góloš. Naše cca 10minutovka, kdy soupeř téměř "neslezl" z vlastní poloviny KONČÍ!!! Bohužel z ní nedokážeme gólově těžit!!! Naopak svoji slabší chvilku si vybírá Adam, když míč, který rozehrává nohou, doslova posadí na nohu soupeře - 3:8. Vzápětí Adam vytahuje pěkný zákrok proti těžké střele soupeře. V běžící poslední minutě se ještě daří, ze zmatku před naším pokutovým územím, vytěžit vstřelení gólu soupeři - 3:9. Do konce ještě stíhá zatáhnout míč Kvasňa, ale je to až příliš pomalé!!!, sice střílí, ale - jak jinak - vedle.

Co říct na závěr? V podstatě si zápas prohráváme v posledních 5-ti minutách jak první, tak druhé půle a ještě ke všemu vše završujeme naší NESCHOPNOSTÍ zakončit a zužitkovat tak naše dobře vypracované akce či dobrý tlak na soupeře!!! Tisíckrát ŠKODA!!! Z naší starny to nebylo herně vůbec špatné, ale FOTBAL SE HRAJE NA VSTŘELENÉ GÓLY!!!!  Když doplním, že 5 gólů soupeře vstřelil jeden jediný střelecky a fotbalově disponovaný hráč, pak to hovoří o všem!!! (...a na další dva góly nahrál), a my jsme neproměnili nejméně 5 zcela jasných tutovek!!! a dalších několik dobrých příležitostí............