MU: Tatran - Bílovice, 7.6.2014

09.06.2014 10:29

Tatran - Bílovice 1:7 /1:4/

střelec: Zatlec

sestava: v gólu Adam, v poli Hamplík, Domča, Auli, Zatlec, Robi, Formec, Jim, Potok, Blouďas, Tom, Kvasňa

V posledním utkání sezóny bohužel inkasujeme až příliš brzy!!! Hned dva "slepené" góly má na svém "kontě" pospávající Domča. Když jej ve 3-tí minutě "zcela bez problému" obejde soupeř a Adamovi nedá šanci a po té něco obdobného Domča zopakuje v 5-té minutě!!! Skóre 0:2 se bude jen těžko "napravovat". Přesto kluci hrají poměrně dobrý fotbal. Ale ta koncovka!!! V 6-té minutě se ještě daří, po pěkném prostrčení míče Aulim, skórovat křižnou střelou Zatlecovi - ale to je z pohledu míče v soupeřově síti od nás pro první poločas vše.... O tři minuty později se opět prosazuje soupeř, když po naší neschopnosti odkopnout míč při "závaru" na vápně, vytěží gólovou střelu útočník soupeře. Za další 4minuty je to již 1:4, když nenápadný rychlý útok soupeře 2 na 3 se díky našemu "trojitému propadnutí"!!! vpodstatě mění na 2 na Adama - a není co řešit.... Přesto se kluci snaží s výsledkem ještě do poločasu něco udělat: z přímáku střílí Formec, Potok se ocitá sám s míčem na noze před brankou soupeře, Domča jde sám, Potok podruhé sám, Zatlec sám a poté ještě trefuje svůj přímák do zdi, Kvasňa pálí nad, Potok do třetice sám!!!!! A ZASE NIC!!!, Robi z přímáku a pak ještě Auli z přímáku také nad. Naše bilance: 10gólových šancí a jediný vstřelený gól!!, bilance soupeře: 5šancí a 4proměněné..............

Od úvodu druhé půle opět tlačíme soupeře před jeho branku - ALE TA EFEKTIVITA KONÁNÍ..... Zatlec jde sám z půlky hřiště - nedotáhl..., Kvasňa také kazí, Zatlec "protláčí"-nic, Domča střílí - chytá. Kontr soupeře po Jimově chybě naštěstí končí na rukou Adama. Zatlec centruje - Kvasňa však nedohraje, další centr Zatleca a Potok zase a opět sám.. A NÍÍÍC, Zatlec střílí až zbytečně z velké dálky - chyceno... Pak 2x vykopáváme z naší prázdné branky, když po chybách obrany je překonán i Adam, ale na brankové čáře jej zastoupí Domča, resp. Robi. Přesto, po další chybě Domči v 49-té minutě, inkasujeme - 1:5. Další branky přicházejí v poměrně rychlém sledu: 52-há minuta - 2 jdou na Adama a přehazují jej, 55-tá minuta nereagujeme na zatažený míč po lajně a pěknou nahrávku pod sebe (Hamplík spí...) - 1:7. I po té je vidět naše snaha ohrozit soupeřovu branku - Auli střílí, je z toho jen roh, po rohu má možnost Potok, avšak opět a zase ji "pálí", Auli zkouší levou - je chyceno. Pak musíme ještě odolávat závěrečnému tlaku soupeře. Adam ve spolupráci s Robim likvidují další možnost soupeře. O chvíli později Robi odkopává z brankové čáry a v poslední minutě utkání ještě stihne Adam "ztopit" míč z nohy, uniknuvšímu všemu, co mu stálo v cestě, útočníkovi soupeře. KONEC.

Co dodat k poslednímu představení kluků v městském přeboru mladších žáků? Opět byl vidět slušný fotbal, šance byly, i za něpříznivého stavu chtěli kluci hrát - to cením asi nejvíce, ale ta efektivita zakončení.....

Fotbalově je to na dobré úrovni - kluci se docela "vidí", k tomu přidávají i solidní individuální výkony, co nám moc nejde je proměnění možných šancí v opravdu gólově zakončené.... Tak uvidíme, co nám přinese další sezóna - a to již krajská!!!