19.05.2014 08:56

Tatran - Melánky 1:2 /1:0/

sestava: Adam - Auli, Hampl, Domča, Holeš, Robi, Faja, Zatlec, Tom, Kvasňa

střelec: Faja (z penalty)

Další utkání, které jsme nedotáhli ke kýženému výsledku v náš prospěch.  K čemu je nám dobrý výsledek v poločase, když na konci na nás nezbyl opět ani bod.

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího jsme to my, kdo je podtstatně více ve hře, více kombinuje, více drží míč a více ohrožuje branku soupeře. Střílí Auli z přímého kopu - chyceno, Domča - slabě vedle, Zatlec po pěkně načasované náhře Robiho - opět chyceno. V 15-té minutě zahrává Zatlec roh a Faja se tlačí k míči, faul "na sebe nenechal dlouho čekat". PENALTA je "na světě". Míč si na značku pokutového kopu staví Faja a sebevědomě a přesně dostává míč do soupeřovy sítě. Zcela po zásluze vedeme 1:0. Po té se osměluje soupeř a lehce nám "zavaří" na a ve velkém vapně, avšak Adam míč sbírá pro sebe. Ve 20-té minutě pálí Auli z přímáku, míč ještě tečuje Faja, ale golman opět má. Ve 22-té minutě křižnou náhrou Peťa vyzývá ke střele Kvasňu, ten však ještě míč pouští a ze slibné šance střílí Tom, je z toho však jen roh!!! Do konce poločasu má ještě možnost skórovat Faja - jeho střela levou nohou je odkopnuta a po té Domča z přímáku - míč však končí stejně. Poločas.

Hned v úvodu druhé půle (v čase 32,10min.) háže soupeř aut a míč si v poklidu "proskotačí" za naše obránce, ke všemu Adam má také ještě půlnoc a dobíhající hráč soupeře kolenem!!! přehazuje, jako v mdlobách, pozdě vybíhajícího Adama. 1:1. Tak to byla "rána z čistého nebe". I takový je fotbal.... Jsme otřeseni a soupeř nám dává "zabrat". Adam hned několikrát hasí nejen další střely soupeře, ale i naše vlastní obranné chyby. Kluci se však začínají vracet do utkání. Faja střílí levou nohou - chyceno, Auli střílí - tečovaná střela padá "na roh". V čase 45,30min. se po rohu Zatleca ocitá zcela sám před brankou soupeře s míčem na noze Hamplík, avšak kazí!!!!!!!! Auli zatahuje a odcentruje, Faja "nabírá" míč hlavou - míč opět chycen brankářem. Auli střílí vedle, opět pálí Faja - vyražený míč Tom posunuje na Auliho, jenž míří opět vedle. Běží 49-tá minuta a Auli kope přímák, golman však pěkným zákrokem vytahuje míč na roh. Po rohu Robiho střílí Auli opět a zase vedle. V 51-ní minutě zcela nesmyslně Domča, v pozici obránce vyvážejícího míč, míč ztrácí přílišným pokopnutím vpřed (kolkrát se přesně toto již Domčovi stalo?????!!!!)  a soupeřův útočník samostatný únik již nemá problém dotáhnout. Dokonalý obrat se soupeři podařil, prohráváme 1:2. Po té již, i pod časovým tlakem blížícího se konce utkání, nemá naše hra "hlavu ani patu", vše je honem, honem a nepřesností více než za celé utkání. V poslední minutě ještě nabízíme soupeři další šanci, když Peťa z autu háže míč přímo soupeři na nohu a naše špatné bránění musí vyřešit až Adam. KONEC, konec...

Až moc našich šancí vázne v zakončení - buď hodně nepřesně nebo se k němu ani nedostaneme, bohužel hlavně díky své nešikovnosti a hlavně až příliš zdlouhavé přípravě ke střele... Fotbal hlavně v první půli vcelku pěkný, týmový výkon, podepřený individuální snahou jednotlivců. Druhou půli jsme, pod tlakem (možná i touhou po výhře) nejprve hodně laciného vyrovnání a po té po otočení výsledku soupeřem - opět hodně laciného (kdy jsme následně až příliš spěchali a kazili míče), bohužel moc nezvládli...