PU: Tatran - Bysřice n P. 1:10 /0:5/, 13.4.2014, v rámci jarního soustředění

14.04.2014 11:05

Tatran - Bystřice n. Pern. 1:10 /0:5/, 13.4.2014, v rámci jarního soustředění, hráno 2x30minut

sestava: v brance Adam a od cca 10.minuty Jim - v poli: Domča, Hamplík, Auli, Peťa, Jim, Kvasňa, Formec, Tom H., Blouďas, Potok

střelci /asistence/: Auli /Potok/

Ve druhém našem PU v rámci soustředění se snad ani nedá mluvit o nějakém odvedeném výkonu!!! Pochvalu za neutuchajíc bojovnost a chuť hrát může obdržet asi jen Auli, Formec a Jim v brance, chtít hrát chtěl i Tom H. (u něj však ještě chybí více herní praxe). Pravým opakem byli zejména Blouďas, Potok, Peťa a Hamplík. Zejména u Peti je to pro trenéry velké zklamání - jeho projev na hřišti byl takový, jako kdyby se na něm "vyskytl" poprvé!!! Také je nutné se zmínit o chování a přístupu Hamplíka, které začíná být poslední dobou "na hraně únosnosti"!! - až přílišná svéhlavost, nekomunikování, neustálé braní všeho až na příliš lehkou váhu.... Velmi tristní situace je i u Kvasni, jenž stále vše zkažené shazuje na všechny ostatní a u sebe nevidí ALE VůBEC NIC špatně.... Pro úplnost je třeba se zmínit i o Domčovi: dnes na hřišti nemastné, neslané, ale alespoň to nebyl vyložený propadák a o Adamovi - ten z branky odchází v cca 10minutě (za stavu 0:3) a nebylo to také úplně ono, i když obdržené góly nelze připisvat na jeho konto.

Ale zpět k utkání. Již v první minutě inkasujeme první gól - soupeř si hraje jak chce, my nepřistupujeme ke hráčům, u míčů jsme až druzí, nehrajeme s míčem, nedůsledně bráníme a jako kdyby to mělo předznamenat další minuty CELÉHO UTKÁNÍ!!! V 8-mé minutě je to již 0:3 a stále stejný obrázek: neběháme (a to v sobotu nebyli žádné těžké tréninky!!!), nehrajeme, necháváme soupeře v poklidu zpracovávat míč, hrát s ním a také rozehrávat a střílet a to i v bezprostřední blízkosti naší branky!!!! Když se už dostaneme k míči 90% našich akcí končí na naší polovině hřiště, absencí dobré nahrávky či rozehrání vpřed, pokud míč propadne za půl, ani se klukům nějak moc nechce jít za ním nebo jej vybojovat!!!! Soupeři dokonce stačí hrát na JEDINÉHO obránce!!! Výsledek 0:5 v poločase je hodně milosrdný, to naši brankaři (Adam i Jim - ten byl velkým příjemný překvapením v brance!!) nejednou vychytali nemožné, pravdou je že i soupeř netrefoval do naší sítě až nepochopitelně - asi mu nás bylo líto!!!

Obraz druhé půle: stejná tragédie až do konce. Kvitovat snad lze jen pár akcí rozehraných Aulim či Fomecem a trošku větší naši aktivitu v dobíhání míčů "vyslaných" vpřed - v drtivé většině případů však bez jeho zisku, zcela bez důrazu či končící naším vlastním zaváháním. Přesto jsme vytěžili nějaký ten roh a dokonce i pár střel směrem na branku (častěji spíše mimo ni) soupeře (Auli, Potok, Domča). V 38-mé minutě se daří Potokovi vystřelit a k odraženému míči se dostává Auli a dává alespoň čestný úspěch. Po té se opět sesypeme "jako domeček z karet" a přísun branek v naší síti se zastavuje na opravdu milosrdných DESETI, kdyby bylo 20 či 30, asi by se nebylo čemu divit!!!

Chtělo by se říct, že kluci dnes neměli svůj den, ale vzhledem k tomu, že už s nimi nějaký ten rok jsem, tak si troufám tvrdit, že to není pravda!!! Byla absolutní nechuť hrát (Co mě ti trenéři otravují na soutředění s nějakým přátelákem? My už máme splněno - v pátek jsme přece vyhráli.. Jsem se přijel vyblbnoutat, apod...), nesoustředění se na hru, nerespektování rad trenérů. NO JEDNODUŠE ŘEČENO: na výměnu celého kádru a s ním i trenérů!!!!!!!!! Nebo také rozprodejme šikovné a "dělejme do včel"....