PU: Tatran - FK Železárny Štěpánov 6:1 /3:1/, 11.4.2014, v rámci jarního soustředění

12.04.2014 06:58

Tatran - FK Železárny Štěpánov 6:1 /3:1/, 11.4.2014, v rámci jarního soustředění, hráno 2x30minut

sestava: v brance Adam - v poli: Domča, Hamplík, Auli, Peťa, Jim, Kvasňa, Formec, Tom H., Blouďas, Potok

střelci /asistence/: Auli 2 /Domča, Formec/, Potok, Hamplík, Jim /Auli/, Domča/Kvasňa/

Na úvod jarního soustředění, hned po příjezdu a "vyhození" batohů na penzionu, kluci naskakují "rovnýma nohama" do herní praxe (tímto směrem je také zaměřeno celé soustředění). Soupeřem od 17-té hodiny nám jsou kluci a holky ze sousední obce hrající okresní přebor (tj. naši úroveň soutěže) - z vísky zvané Štěpánov (mimochodem dorazili stylovým mikrobuskem s logem jejjich FK a také sponzorem Štěpánovských strojíren - ale ani to jim nestačilo :-).

V úvodu utkání se kluci trochu hledají, ale postupně to "na place" začíná docela dobře fungovat... Již v 5-té minutě se po pěkné náhře Domči trefuje Auli, vedeme 1:0. I nadále kluci pokračují v pěkné hře, mluví spolu, točí strany... Ve 12-té minutě doráží míč do sítě, po "skrumáži" před brankou soupeře Potok (no vida, když se hýbe, dává i góly). Snad s myšlenkou, že vše jde až příliš dobře v náš prospěch, kluci trochu polevují a po nesoustředění se v obraně se prosazují, v 17-té minutě, i hosté. 2:1. Naštěstí pokračujeme v naší líbivé hře a daří se i proměňovat další šance. V 19-té minutě se po centru Formeca, prosazuje hlavou - dnes podruhé - Auli. Do poločasu se nám již nedaří další trefa. A že šance byli - Jim mohl jít sám, ale jakoby se zalekl nabídnuté šance a zbytečně nahrává. V stejné situaci se nachází Peťa, 2x Blouďas a i Tom. Nastřlujeme 2xtyč. Poločas.

Do druhé půle naskakujeme ve stejném duchu, a hlavně nepolevit a proměňovat možnosti!!! Ve 32-hé minutě Auli natahuje a trefuje TYČ, naštěstí dobře akci dohrává Jim a může se těšit z gólové dorážky. 4:1 pro nás. V 41-ní minutě z poloviny hřiště napřáhne Hamplík a k překvapení všech míč propadá golmance až do sítě - 5:1. Soupeř však také "kouše" a několikrát prověřuje pozornost naší obrany a Adama v brance. Ten předvádí nejeden dobrý zákrok... V 48-mé minutě vymyslí Domča parádní českou uličku pro Auliho a není, co řešit. 6:1. Tlak soupeře však začíná narůstat a ke všemu nám od 52-hé minuty tak trochu docházejí síly. Výsledkem je nejedna ošemetná situace před naší brankou, ale spojenými silami kluků s Adamem se nám daří již neinkasovat.